Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku   Click to listen highlighted text! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku Powered By GSpeech

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku 

LOGOWANIE

Aby zalogować się do uczelnianej skrzynki e-mail:
Wchodzimy na uczelnianą stronę WWW (www.pwsz.wloclawek.pl)
Klikamy w ikonkę znajdującą się w prawym, dolnym rogu strony z napisem "Poczta".
Studenci jako nazwę użytkownika podają "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. " a wykładowcy "imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ławek.pl". Hasło do pierwszego logowania zostanie Państwu przekazane przez Panie z sekretariatu.

RESETOWANIE HASŁA
Student który zapomniał hasła do swojej poczty powinien zgłosić się z legitymacją studencką do właściwego sobie sekretariatu instytutu.
W sekretariacie po zweryfikowaniu danych studenta zostanie ustalone tymczasowe hasło, które zostanie przesłane na prywatną skrzynkę e-mail lub smsem w ciągu 3 dni roboczych.

 

LOGOWANIE

Aby zalogować się na platformie e-learningowej:
Wchodzimy na uczelnianą stronę WWW (www.pwsz.wloclawek.pl)
Wybieramy z menu "Student" a następnie "e-learning". Kliknięcie powoduje otwarcie uczelnianej platformy e-learningowej (http://edu.psww.pl/).
Studenci jako nazwę użytkownika podają "nr albumu" a wykładowcy "imię.nazwisko". Hasło powinno przyjść na uczelnianą skrzynkę e-mail na początku roku akademickiego (Podczas zakładania konta hasła są automatycznie rozsyłane na uczelniane skrzynki e-mail).
Jeśli prawidłowo wpiszemy nazwę użytkownika i hasło wciskamy przycisk "Zaloguj się".
Prawidłowo zalogowany użytkownik w lewym górnym rogu platformy ma napis "Jesteś zalogowany(a) jako .............. (Wyloguj)"

RESET HASŁA

Jeśli zapomnieliśmy hasła do konta na witrynie e-learningowej wykonujemy następujące kroki:

Wchodzimy na uczelnianą platformę e-learningową (http://edu.psww.pl/).
W panelu "ZALOGUJ SIĘ", pod przyciskiem "Zaloguj się" znajduje się link z napisem "Zapomniałeś hasło?". Kliknięcie na ten link powoduje przeniesienie nas na stronę przywracania hasła (http://edu.psww.pl/login/forgot_password.php)
W okienku "Nazwa użytkownika" wpisujemy nazwę użytkownika (studenci jako nazwę użytkownika podają "nr albumu" a wykładowcy "imię.nazwisko" ) i wciskamy przycisk "Wyszukaj".
Otwieramy naszą uczelnianą skrzynkę poczty elektronicznej a następnie otwieramy wiadomość, która przyszła od "Administrator" z tematem "Potwierdzenie zmiany hasła dla : Portal edukacyjny PWSZ Włocławek"
Wciskamy link w e-mailu. Powoduje to potwierdzenie zmiany hasła i tym samym otrzymanie kolejnego e-maila z nazwą użytkownika i hasłem tymczasowym, które umożliwi logowanie i podczas niego wymusi ustalenie nowego hasła (wymyślonego przez użytkownika).

 

Instrukcja tworzenia comiesięcznych sprawozdań w wersji elektronicznej z zajęć prowadzonych za pomocą metody e-learningu

Instrukcja

 

KONTAKT

Administratorem uczelnianej platformy e-learningowej jest informatyk, Pan Jarosław Struś

Czas pracy: poniedziałek-piątek, 7:30-15:30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
pok. nr 18,
telefon 668 075 480

Microsoft Image

Czym jest Microsoft Image?

Dawnień DreamSpark lub MSDN AA (ang. Microsoft Developer Network Academic Alliance) to inicjatywa firmy Microsoft Corporation (Redmont, USA) udostępniania na korzystnych warunkach licencji na użytkowanie jej oprogramowania uczelniom wyższym realizującym programy nauczania informatyki dla wielu dziedzin i zastosowań. Uczestnikiem (subskrybentem) MSDN AA może zostać Wydział uczelni wyższej spełniający kryterium nauczania informatyki w programach studiów. Uczestnictwo w MSDN AA ma formę subskrypcji odnawianej w cyklu rocznym, która zapewnia dostęp do oprogramowania systemowego (systemy operacyjne), narzędziowego (m.in. narzędzia programistyczne) i aplikacyjnego firmy Microsoft za wyjątkiem pakietu MS Office.

Co to jest ELMS?

ELMS (E-academy License Management System) jest to system pozwalający na automatyczną dystrybucję oprogramowania Microsoft Image wśród użytkowników. Każdy wydział posiadający Microsoft Image może nieodpłatnie skorzystać z ELMS i dzięki temu umożliwić swoim studentom legalne pobieranie oprogramowania Microsoft Image poprzez stronę internetową. System działa na zasadzie sklepu internetowego w którym ceny są zawsze równe 0 zł. Oprogramowanie wraz z kluczami można pobierać wprost ze strony bez potrzeby pisania jakichkolwiek podań.

Możliwości i ograniczenia.

Oprogramowanie udostępniane w ramach subskrypcji Microsoft Image nie posiada ograniczeń funkcjonalnych i może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów subskrybenta pod warunkiem wykorzystywania go wyłącznie do projektowania i prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz działalności naukowo-badawczej.

Pracownicy i studenci mogą korzystać z oprogramowania udostępnianego w ramach subskrypcji Microsoft Image bez ograniczeń w zakresie wyboru produktów, ale z indywidualnymi (personalnymi) ograniczeniami, co do ilości kopii, jakie można zainstalować. Użytkownicy mogą instalować to oprogramowanie na swoich służbowych i domowych komputerach osobistych.

Oprogramowania udostępniane w ramach subskrypcji Microsoft Image nie można natomiast wykorzystywać do prowadzenia jakiejkolwiek działalności o charakterze dochodowym bądź dla potrzeb działalności administracyjno-organizacyjnej (np. w Dziekanatach, do prowadzenia serwerów wydziałowych niezwiązanych z dydaktyką, itp.). Oprogramowania dostępnego w ramach subskrypcji Microsoft Image nie wolno również wykorzystywać do budowania i eksploatacji infrastruktury informatycznej uczelni (np. na serwerach ogólnouczelnianych).

Dostęp do programu MSDN AA mają jedynie studenci kierunków technicznych.

Student, który zakończył edukację, może w dalszym ciągu niekomercyjnie (w celach niezarobkowych) używać oprogramowania Microsoft Image. Nie może jednak uaktualniać go do innej wersji (przykładowo mając Windowsa 7 z Microsoft Image nie można go uaktualnić do Windowsa 8). Może dalej korzystać z poprawek (np. za posrednictwem Windows Update). Może również wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego programowania oraz je odtwarzać.

Po ukończeniu studiów student nadal może korzystać z oprogramowania zawartego w Microsoft Image. Ważne jest aby to oprogramowanie było nadal wykorzystywane do celów edukacyjnych i badawczych (nie komercyjnych). Można korzystać po zakończeniu studiów, jednak nie można już programów instalować ponownie, czyli jeśli zakończymy studia i będziemy chcieli przeinstalować system (np. Windows 8), to nie możemy tego już zrobić. Możemy jednak przywrócić system ze zrobionej wcześniej kopii zapasowej.


Dane do logowania na Microsoft Image, student otrzymuje w mailu uczelnianym zaraz po założeniu konta w usłudze Microsoft.

Procedura zmiany hasła
 
Aby zmieć hasło należy przejść na stronę Microsoft Image, a następnie wybrać opcję  "Sign In"
 
mi1
 
Na stronie na, którą zotaniemy przekierowani wybieramy opcję "Forgot username or password"
 
mi2
 
mi3
 
Na podany adres e-mail zostanie wysłany link umożliwiający zresetowanie hasła.
 
 
 

LOGOWANIE

Aby zalogować się do Wirtualnej Uczelni:
Wchodzimy na uczelnianą stronę WWW (www.pwsz.wloclawek.pl) nstępnie w "Student" i "Wirtualna Uczelnia".
Studenci jako nazwę użytkownika podają "nr_albumu" a wykładowcy "nr_PESEL".
Hasło dla studentów pierwszego roku do logowania w WD zostanie ustawione na początku października i będzie rozdane przez Panie z sekretariatów.

RESETOWANIE HASŁA

Są dwa sposoby resetowania hasła w Wirtualnej Uczelni:

  • Sposób 1: Resetowanie przy pomocy przycisku "Przypomnij/Aktywuj hasło"

wu1wu2

 

  • Sposób 2: Student który zapomniał hasła do swojego konta powinien wysłać e-mail z własnej, uczelnianej skrzynki pocztowej do właściwego sobie sekretariatu instytutu.


W sekretariacie po zweryfikowaniu danych studenta zostaje wygenerowane nowe hasło tymaczasowe które zostaje odesłane studentowi na jego uczelnianą skrzynkę e-mail.

Logowanie do Systemu Legalis w wersji „no limit” we wszystkich budynkach PWSZ we Włocławku, odbywa się przez stronę www.legalis.pl (przycisk „Zaloguj po IP”).

Proszę obejrzeć poniższy film, aby dowiedzieć się:

  • Jak dotrzeć do poszukiwanej podstawy prawnej?
  • Jak odnaleźć komentarze omawiające konkretny przepis?
  • Jak szybko zapoznać się z treścią orzeczeń przywoływanych w komentarzu?
  • Jak szybko stworzyć pismo procesowe, korzystając ze wzorów?
  • Jakie inne dokumenty w Systemie Legalis mogą ułatwić Ci pracę?

5 kroków na start z Systemem Legalis

 

ul. Mechaników 3

Mechaników - Sala P6
Mechaników - Sala nr 202
Mechaników - Sala nr 203
Mechaników - Aula nr 402
Mechaników - Aula nr 403

 

ul. Obrońców Wisły 1920r. 21/25

Obrońców Wisły - Aula
Obrońców Wisły - Sala nr 5
Obrońców Wisły - Sala nr 10
Obrońców Wisły - Sala nr 202
Obrońców Wisły - Instrukcja obsługi monitoringu

Sprawy dotyczące pomocy w obsłudze środków audiowizualnych i komputerów podlegają Panom informatykom:
Obiekty przy ul. Mechaników 3 – Pan Jarosław Struś (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) – pok. nr 18, telefon 668 075 480
Obiekty przy ul. Mechaników 3 – Pan Błażej Baranowski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) – pok. nr 18, telefon 668 075 549

Jesteś tutaj: Home Dla Studentów Obsługa informatyczna
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmian ustawień dotyczących cookies.