Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku   Click to listen highlighted text! Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku Powered By GSpeech

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku 

Spotkanie podsumowujące projektu "Dobra praktyka najlepszym nauczycielem"

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na spotkanie podsumowujące projektu "Dobra praktyka najlepszym nauczycielem". Uroczyste zakończenie projektu odbędzie się 16 grudnia 2014 roku o godz. 12:00 w sali 403 przy ul. Mechaników 3 we Włocławku. Będzie nam niezmiernie miło podzielić się z Państwem refleksjami, doświadczeniami oraz wnioskami z 3,5-letniej realizacji projektu. Poniżej zamieszczam program spotkania.

 • Uroczyste rozpoczęcie
 • Wystąpienie JM Rektora prof. zw. dr. hab. Tadeusza Dubickiego 
 • Wystąpienie Prezydenta Miasta Włocławka 
 • Prezentacja podsumowująca projekt "Dobra praktyka najlepszym nauczycielem” 
 • Wystąpienie absolwentki – uczestniczki projektu 
 • Dyskusja 
 • Zakończenie

Panel dyskusyjny

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym nt. „Komunikowanie jako kompetencja kluczowa w uczeniu się i nauczaniu", organizowanym w ramach projektu „Dobra praktyka najlepszym nauczycielem”. Spotkanie będzie miało charakter wymiany zdań pomiędzy nauczycielami akademickimi, studentami oraz nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Program panelu składać się będzie z czterech zagadnień:

1. Rola prawidłowej komunikacji w procesie dydaktycznym;
2. Pozyskiwanie środków finansowych na edukację związaną z nabywaniem umiejętności kluczowych w perspektywie 2014-2020;
3. Prezentacja Metody Krakowskiej;
4. Komunikacja studentów w trakcie praktyk pedagogicznych z perspektywy doświadczeń nabytych podczas realizacji projektu.

Bardzo liczymy na Państwa przybycie i aktywny udział w dyskusji. Państwa opinie są niezwykle istotne w debacie dotyczącej współczesnych problemów kształcenia przyszłych nauczycieli i stanu polskiej oświaty.
Spotkanie panelowe odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 11:00 w s. 301 w budynku dydaktycznym przy ul. Mechaników 3.


 Uroczyste zakończenie projektu

W dni 6 grudnia (sobota) godz. 19:00 spotykamy się o 19:00 w Browarze B na uroczystym zakończeniu udziału Pań w Projekcie. Po części oficjalnej o 20:00 zapraszamy Panie na koncert zespołu Indios Bravos!


 Szkolenie informacyjne nt. praktyki ciągłej

Zapraszamy na szkolenie dotyczące praktyki ciągłej realizowanej w ramach projektu. Szkolenie odbędzie się w dniu 21 października (wtorek) o godz. 8.30 w sali 203 (na zajęciach u p. dr Karoliną Kaszlińską), z udziałem uczelnianych opiekunów praktyki.
Ponadto na spotkaniu wydane zostaną skierowania na praktykę, karty okresowych osiągnięć oraz materiały biurowe. Obecność studentek na szkoleniu jest obowiązkowa.


 Spotkanie informacyjne nt. form wsparcia

Uwaga! W dniu 7 października br. (wtorek) o godzinie 9.40 w sali 201 odbędzie się zebranie organizacyjne. Na zebraniu min. omówione zostaną tematy: wyjazd do Trójmiasta, warsztaty tematyczne oraz losowanie opiekunów praktyki w szkole i przedszkolu. Obecność studentek obowiązkowa.


 "Letnia akademia malucha" II spotkanie

W dniu 29 sierpnia odbędzie się drugi piknik w ramach IV edycji "Letniej akademii malucha". Początek imprezy o godz. 15.30 w Przedszkolu Akademickim przy ul. 3 Maja 17. Chętne do udziału w pikniku studentki zapraszany na godz. 15.00. Bliższe informacje na temat organizacji pikniku przekażemy wkrótce drogą mailową.


 Szkolenie informacyjno-organizacyjne dla studentów przed praktyką obserwacyjno-metodyczną

Zapraszamy wszystkie studentki II roku na szkolenie dotyczące przebiegu praktyki obserwacyjno-metodycznej. Spotkanie odbędzie się 12 maja br. o godz. 8:00 w auli nr 403 przy ul. Mechaników 3.


 "Letnia akademia malucha" I spotkanie

W dniu 5 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach IV edycji "Letniej akademii malucha". Zapraszamy chętne studentki na godz. 12:30 do Przedszkola Akademickiego przy ul. 3go Maja. Następne spotkanie zorganizowane zostanie pod koniec sierpnia 2014 roku.


 Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

13 czerwca 2014 roku zapraszamy na pierwszy z dwóch wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. Wyjazd dedykowany jest dla studentek III roku, niemniej jednak zapraszamy chętne osoby z II roku do zapisów na listę rezerwową. Kolejny wyjazd odbędzie się w październiku 2014 roku.


Uwaga studentki III roku,

5 czerwca 2014 roku odbędzie się czwarta i ostatnia edycja "Letniej akademii malucha". W związku z tym zapraszamy na organizowany wraz z Przedszkolem Akademickim Piknik rodzinny. Do dyspozycji Pań będą, specjalnie na tę okazję zakupione, profesjonalne akcesoria, pomoce dydaktyczne oraz przebrania niezbędne do przeprowadzenia animacji. Zapraszamy 5 czerwca w godzinach 12:30-15:30 do Przedszkola Akademickiego przy ul. 3 go Maja 17.


 Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Projekt "Dobra praktyka najlepszym nauczycielem" w dniu 13 czerwca 2014 roku organizuje wyjazd do Centrum Nauki Kopernik. Wyjazd adresowany jest do studentek III roku biorących udział w projekcie. W programie zwiedzania przewiduje się się oglądanie wystaw stałych wraz z animatorem oraz seans 3D w Planetarium. Każdy uczestnik wyjazdu ma zapewniony transport, obiad oraz bilety wstępu. Bliższe informacje o charakterze organizacyjnym zostaną rozesłane drogą mailową.

Wyjazd do CNK dla studentek obecnego II roku zostanie zorganizowany na początku października 2014 roku.


 Kurs animatora czasu wolnego

Zapraszamy na dodatkową formę wsparcia organizowaną w ramach projektu „Dobra praktyka najlepszym nauczycielem". Kurs animatora czasu wolnego skierowany jest do studentów oraz nauczycieli biorących udział w projekcie. Każdy uczestnik kursu, aby uzyskać certyfikat, zobowiązany jest zrealizować 16 godzin zajęć w ciągu dwóch dni szkoleniowych. Wszystkie zajęcia odbędą się na ul. Mechaników 3 we Włocławku.
Harmonogram kursu dla studentów III roku oraz nauczycieli 31 maja-1 czerwca 2014 roku (sobota-niedziela):

 • Sobota 9:00-17:00: 9:00-10:30 (Aula 403) wspólne zajęcia teoretyczne, 10:30-17:00 (s. 303 oraz 304) zajęcia warsztatowe w 2 grupach max. 30 osobowych
 • Niedziela 9:00-17:00 (s. 303 oraz 304) zajęcia warsztatowe w 2 grupach max. 30 osobowych

Harmonogram kursu dla studentów II roku oraz nauczycieli 14-15 czerwca 2014 roku (sobota-niedziela):

 • Sobota 9:00-17:00: 9:00-10:30 (Aula 403) wspólne zajęcia teoretyczne, 10:30-17:00 (s. 303 oraz 304) zajęcia warsztatowe w 2 grupach max. 3 osobowych
 • Niedziela 9:00-17:00 (s. 303 oraz 304) zajęcia warsztatowe w 2 grupach max. 30 osobowych

Zapraszamy!


 

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu – Praktyki pedagogiczne ważnym ogniwem w procesie kształcenia nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej

pt. W poszukiwaniu nowych paradygmatów pedagogicznych praktyk studenckich

Program konferencji naukowej - 6 czerwca 2014


Szanowne Panie,

w związku z końcem realizacji działań przewidzianych dla uczestników z II naboru (2011/2012), zapraszamy na uroczyste zakończenie udziału w projekcie. Impreza odbędzie się 29 maja (czwartek) na Zawiślu o godz. 18:00. Po oficjalnej części spotkania i rozdaniu certyfikatów, zapraszamy na grilla oraz oglądanie filmów w ramach "Kina pod gwiazdami".


 

Szanowni państwo,

16 maja (piątek) odbędzie się spotkanie robocze. Serdecznie zapraszamy wszystkie koordynatorki oraz chętne opiekunki praktyk, szczególnie realizujące praktykę obserwacyjno-metodyczną.Spotkanie rozpoczyna się o godz. 14:00 na ul. 3go Maja 17 w s. 5.


 Uwaga!

Pozostały już tylko dwa ostatnie tematy warsztatów metodycznych. W załączniku znajduje się szczegółowy harmonogram zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Harmonogram

Projekt „Dobra praktyka najlepszym nauczycielem” współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.2. Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Gminą Miasto Włocławek.

Cel projektu
Celem głównym projektu jest wdrożenie do końca 2014 roku programu modelowych praktyk dla studentów specjalności nauczycielskich kierunku pedagogika PWSZ we Włocławku, którego efektem będzie lepsze przygotowanie kadry pedagogicznej do roli opiekunów praktyk oraz studentów do roli nauczycieli. Projekt realizowany jest w wybranych 10 placówkach oświatowych na terenie miasta Włocławka.

Okres realizacji
Projekt realizowany jest od 1 czerwca 2011 roku do 31 grudnia 2014 roku.

Adresaci
Projekt kierowany jest do:
-10 placówek oświatowych (5 przedszkoli publicznych i 5 szkół podstawowych) z miasta Włocławka,
-40 nauczycieli/ek wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego pełniących rolę opiekunów praktyk,
-120 studentów/ek studiów stacjonarnych (w tym minimum 3 mężczyzn) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku kierunku pedagogika specjalności nauczycielskich, którzy chcą zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami metodycznymi oraz kształtować umiejętności wychowawcze.

 

 

Projekt „Dobra praktyka najlepszym nauczycielem” skierowany jest bezpośrednio do 10 placówek na terenie Włocławka, w tym 5 przedszkoli publicznych oraz 5 szkół podstawowych. Praktyki w trakcie realizacji projektu odbywać się będą w następujących ośrodkach ćwiczeń:

- Przedszkole Publiczne nr 13,
- Przedszkole Publiczne nr 26,
- Przedszkole Publiczne nr 32,
- Przedszkole Publiczne nr 35,
- Przedszkole Publiczne nr 36,
- Szkoła Podstawowa nr 3,
- Szkoła Podstawowa nr 5,
- Szkoła Podstawowa nr 20,
- Szkoła Podstawowa nr 22,
- Szkoła Podstawowa nr 23.

Ponadto w realizację praktyk zaangażowane będą: "Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy", "Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej" oraz "Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna".

 

Jesteś tutaj: Home Dobra praktyka najlepszym nauczycielem
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmian ustawień dotyczących cookies.